Інтернет-магазин зброї, мисливського та туристичного спорядження

В корзині немає товарів
1 UAH = 0.05 USD

Шановні покупці та відвідувачі нашого магазину, у зв'язку з нестабільністю курсу валют, будь ласка уточнюйте ціну у менеджера.

Новини

14.03.2012

Короткий огляд типів пневматичної зброї

Короткий огляд типів пневматичної зброї

                    Пневматична зброя

Пневматика буває наступних видів:

 1.Пружінно-поршнева.

 2.Газобаллонна.

 3.Компресійна.

 4.Мультикомпресійна.

 5.PCP-попередньо накачується пневматика.

Газобалонна пневматика

 

 Для здійснення пострілу використовується стиснутий вуглекислий газ, розміщений в приєднуваної ємності і дозується клапаном. Вуглекислий газ іноді заміняють повітрям. Більшість такої зброї багатозарядна і самовзводно, а також автоматичне (МР-661К «Дрозд»). В основному джерелом живлення є 8 і 12-грамові балончики;

 8-грамові балони (вітчизняні та імпортні) призначені для побутових сифонів, а 12-грамові балони випускаються спеціально для пневматики. Головне достоїнство - скорострільність. Представниками цієї категорії є:

Пістолети - Crosman С11, 2300T, 2300S, 1088, Pro77; Daisy 5501, іжевські МР-651, МР-654, Аникс А101 - А111, Umarex ит.д.;

 Гвинтівки - Crosman 1077, Crosman NightStalker-1200, GAMO Extreme. До переваг також можна віднести практична відсутність віддачі та перезарядку без відриву від прицілювання, що приваблює насамперед любителів темпової стрільби.

Компресійна пневматика:

 Куля виштовхується з каналу ствола стисненим повітрям, що знаходиться безпосередньо перед пострілом у вже стиснутому стані в клапані. Для накачування повітря в клапан служить вбудований насос. Для зарядки клапана потрібно зробити качок насосом. Прикладами можуть служити ІЖ-46 та ІЖ-32БК. В основному, це спортивне і «напівспортивний» зброя. Як правило, для пістолетів швидкість обмежена 140-145 м / с, для гвинтівок - 175-190м / с. Дуже хороша точність на малих дистанціях, повна відсутність віддачі.

Мультикомпресійна пневматика

 Принцип дії той же, що і у компресійної пневматики, тільки качати для забезпечення потрібного тиску в клапані можна від 1 до 10-15 разів. Природно, при цьому зростає швидкість кулі. Самий істотний недолік - довга підготовка до пострілу. Представники - добре відомі в нас гвинтівки і пістолети американської фірми Crosman і менш відоме, але володіє набагато більш високими бойовими якостями зброю Benjamin Sheridan, яка є дочірньою фірмою все тієї ж Crosman.

 Хороша точність на середніх дистанціях, середня потужність, дуже слабка віддача, викликана тільки ударом курка по клапану і вильотом кулі, можливість ефективного використання модератора, відсутність навантаження на оптику - ось найбільш характерні риси Мультикомпресійна пневматики.

Пружинно-поршнева пневматика

 Куля виштовхується ізканала стовбура повітрям, стисливим бистродвіжущихся поршнем, на який впливає кручена бойова пружина (чи газова пружина). Також має значення те, що повітря при різкому стисканні сильно (але короткочасно) нагрівається. Це найпростіший із влаштування тип зброї. Характеризується сильною віддачею (при відсутності системи відкату). Непогана точність (особливо зразки з системою відкату - наприклад, RWS Diana 54 AirKing. Майже всі вітчизняні гвинтівки (крім виставкових примірників) відносяться саме до цього типу - це ІЖ-22 та ІЖ-38, ІЖ-60 та ІЖ-61, МР -512 і т.д. З імпортних найвідоміші - гвинтівки фірм GAMO: CF-30, CFX, Hunter 440, 1250. RWS Diana 46,48,52,54, Norica Massimo, Dream Hunter, Dream Rider, Marvic Gold, Hatsan 70, 125, 135, Torpedo 150, Torpedo 155.

 PCP пневматика (Pre-Charged-Pneumatic (PCP))

 Для здійснення пострілу в якості джерела енергії використовується міцний резервуар зі стисненим до ~ 300атм (30МПа) повітрям. У конструкції присутні також редуктор (для стабільності вироблених пострілів) і клапан, при ударі по штоку якого порція повітря подається в ствол. У PCP-гвинтівок такі особливості: практично повна відсутність віддачі, дуже висока точність на будь-яких дистанціях, висока швидкість кулі і повторюваність пострілів. Єдиний недолік - це ціна гвинтівок і вартість обслуговування. Представники: AirArms С300, С310, С400, С410-Екстра, Logun, BSA ит.д. В даний час виробництво PCP-гвинтівок освоєно фірмами Crosman (Benjamin Discovery, Benjamin Marauder) і Hatsan.

Типи пневматичної зброї

 Отже, будь-пневматична зброя, за винятком якихось екзотичних конструкцій, відноситься до однієї з перерахованих вище категорій, залежно від принципу дії, який в ньому використовується.

Пружинно-поршневе зброю Те, що в абсолютної більшості асоціюється з терміном "пружинно-поршнева", є переломною гвинтівкою. І це, по всій видимості, найбільш відомий тип пневматики, і найпростіший, в сенсі стрільби та обслуговування. Принцип дії її дуже простий. При переламивании гвинтівки, поршень переміщається назад всередині циліндра, стискаючи головну пружину, і дійшовши до крайнього заднього положення замикається спусковим механізмом. При такій конструкції, кулька вставляється безпосередньо в казенну частину ствола, потім ствол повертається у вихідне положення. Тепер зброя готова до пострілу. Знімайте з запобіжника (якщо він є) і тягніть спусковий гачок. Спусковий механізм звільняє поршень, який переміщається вперед, рухомий силою розтискаються позаду нього пружини. Під дією поршня, колонка повітря просувається вперед, в тилову частину пульки, що знаходиться в стовбурі. Кінцевим результатом усього цього є швидке переміщення кульки зі ствола до мети. Пружинно-поршневе зброя може мати різну конструкцію. Взвод може здійснюватися переломом, де важелем служить ствол, нижнім важелем (underlever), бічним важелем (sidelever), або верхнім важелем (overlever). Всередині вони всі, в основному, мають принципово однакову конструкцію. Відмінності стосуються характиристики пружини, діаметра і об'єму циліндра.

Пружинно-поршневе зброю зазвичай має подвійну віддачу, хоча деякі моделі сконструйовані так, щоб запобігти цьому злоблива явище.

У двох словах (і дуже спрощено) про те, що таке віддача в пружинної гвинтівці, і чому вона подвійна.

 Під час пострілу, при русі поршня вперед, виникає рівна, противоположнонаправленная сила, яка примушує oружіе рухатися назад, але поршень, який рухається величезною енергією розтискаються пружини, продовжує рух вперед і вдаряючись в дно циліндра, обрушує всю свою інерцію вперед. Гвинтівка не закінчивши рух назад, отримають "стусан", що змушує її рушити в протилежному напрямку, тобто вперед. Все це, зрозуміло, відбувається дуже швидко і сприймається як здригання. Це і отримало назву подвійна віддача. І якщо перша фаза цілком відповідає процесу, що відбувається у вогнепальній зброї, то друга - рух вперед, є відмітною особливістю пружинно-поршневого зброї. І ця особливість являє собою проблему, про яку варто говорити окремо. Подвійна віддача має місце в будь-якому пружинно-поршневому зброю, але реальні проблеми чекають власників потужної пневматики (починаючи з 12-15 Дж дуловою енергії).

 В безотдачном пружинному зброю, залежно від конструкції, має місце один з наступних варіантів:

 1. Коли головний поршень рухається вперед, другий поршень рухається назад з рівною силою. Віддача, вироблена цим другим поршнем, компенсує таку головного поршня.

 2. Бойова частина (ствольна коробка зі стволом і всіма механізмами) встановлена ​​на "санчатах", і має можливість у момент пострілу поздовжньо переміщатися щодо ложі (Наприклад, у Daina 54 AirKing).

Особливості:

 Двостороння віддача через різкої зупинки швидко рухається поршня (з деякими виключеннями: див. вище). Висока надійність. Довговічність - пружинно-поршнева зброя зберігає працездатність довгий час (роки використання і тисячі кульок). Хоча пружини і манжети поршня зношуються, заміна їх не є фінансовою або технічною проблемою.

Ніякої стрілянини без кульки! Під час пострілу кулька забезпечує деякий опір колонці стисливого повітря, утворюючи "повітряну подушку" перед поршнем і оберігаючи його, тим самим, від удару об передню стінку циліндра. Пулька - єдине, що може забезпечити цей опір, рятуючи поршень від ушкодження. Щоб мінімізувати знос пружини, зброя не повинно знаходитися в зведеному стані занадто довго. Звичайна пружина в пружинно-поршневоій  зброї може іноді замінюватися так званої газової пружиною, що представляє собою герметичну конструкцію, що нагадує газовий амортизатор автомобіля. Завдяки відсутності спрацьовується традиційної кручений металевої пружини, зброя може залишатися зведеним протягом довгого часу. Зброя з газовою пружиною відрізняється більш плавною роботою, але система в основному та ж сама. Заміна газової пружини коштує недешево.

Компресійна зброя

 У компресійному зброю, на відміну від пружинно-поршневого, за допомогою важеля з'єднаного з поршнем стискається не пружина, а безпосередньо повітря в циліндрі, який закінчується каналом, що з'єднує циліндр з каналом ствола. В соединительном каналі є клапан, який закрито під час стискання, і відкривається спусковим механізмом, щоб зробити постріл.

Особливості:

 Не має віддачі. Гарна повторюваність і висока точність. Конструкція часто використовувана в багатьох професійних моделях. Як правило досить низька потужність.

Мультикомпресійна пневматика

 На відміну від компресійного, що вимагає одноразового руху важелем взводу для нагнітання повітря в компресійну камеру, Мультикомпресійна зброю як правило вимагає від двох до десяти рухів важелем насоса, щоб забезпечити внутрішній тиск, необхідний для пострілу з пристойною швидкістю. Чим більше повітря буде нагнітаючи насосом в компресійну камеру, тим більше потужність пострілу, таким чином дулова енергія Мультикомпресійна зброї може варіюватися.

Особливості:

 Відсутність віддачі. Мінлива потужність.

 Якщо Ви використовуєте зброю для полювання, то негативна сторона Мультикомпресійна - час і зусилля, необхідне щоб, у разі промаху, зробити повторний постріл і врятувати свою мисливську репутацію перш, ніж ваша видобуток полетить. Необхідно фізичне зусилля для накачування: кожне наступне рух важелем насоса вимагає більшого зусилля. Точність Мультикомпресійна зброї - на "четверочку". Одна зі складових точності - це повторюваність пострілів. Оскільки, крім людського фактора, у процедурі накачування є занадто багато змінних, проблематично отримати гарну повторюваність пострілів, щоб забезпечити бездоганну точність.

Газобалонне (CO2) зброя

 Джерело енергії зрозумілий з назви. У CO2 зброї використовується двоокис вуглецю, що міститься в балончиках, призначених для побутових сифонів (8 грамів) або спеціальних для цього виду зброї (12 чи 88 грамів). У дорогому спортивному зброю можуть використовуватися змінні резервуари, які багаторазово заповнюються від великого CO2-балона.

Особливості:

 Відсутність віддачі. Легкий взвод. Професійне спортивне CO2 зброя відрізняється точністю і повторюваністю. CO2 використовується як в дешевих, так і в деяких з найбільш дорогих гвинтівок і пістолетів для спортивної стрільби на дистанції 10м. При кімнатній температурі CO2 має тиск приблизно 900 - 1000 psi і дуже стабільний. Однак, підвищення або пониження температури, що впливає на зброю буде впливати на точку попадання, створюючи необхідність заново пристрілювати зброю всякий раз, коли відбуваються температурні зміни навколишнього середовища. Іншими словами CO2 - це реальна проблема для мисливця або любителя постріляти під відкритим небом. Мисливець, пристреляв зброю в теплий день і виходячи, пополювати на прохолоді, може тільки здогадуватися, але не знати напевно, куди потрапить куля. Температурне зміна протягом дня створить таку ж проблему.

PCP (precharged pneumatic)

 Ця система використовує стиснене повітря перекачується з зовнішнього балона у вбудований в зброю резервуар, через спеціальний адаптер, або може використовуватися змінний балон 280cc (застосовується в водолазних компенсаторних жилетах). Крім того існують спеціальні насоси, за допомогою яких можна накачати гвинтівковий резервуар, але це заняття досить утомливо.

 Залежно від конструкції зброї, балон може бути схований всередині ложі, або укручений в передню частину ствольної коробки (нагадує щось з підствольним гранатометом).

Особливості:

 Відсутність віддачі. Велика місткість резервуара для стрільби - один раз заповнене, зброя здатна видати від пєдесята до більш ніж сотні пострілів. Стандартний балон акваланга, заправлений в межах 3000psi може забезпечити досить стислого повітря більш ніж на тисячу пострілів. Деякі моделі PCP зброї - багатозарядні, так що мисливець, у разі промаху, може повторити постріл без стомлюючого накачування. Дуже хороша точність. Мінлива потужність. Легкий взвод (ніякого накачування повітря або стиснення пружини, оскільки використовується попередньо стиснене повітря). Заправка зброї стисненим повітрям не потребує великих зусиль, але може бути небезпечна. Повинен використовуватися сухе повітря водолазного якості. Балон акваланга і інше необхідне обладнання коштує дорого. Неприємна необхідність брати в поїздки великий акваланговий балон, який досить важкий, щоб тягати його за собою на полюванні, або доведеться економити повітря. Деякі моделі мають величезну потужністю. На Російському ринку цей тип пневматики представлений відносно мало.

 

Air Cartridge (Пневматичний патрон)

 Пневматичні патрони і виглядають і працюють як звичайний револьверному патрону. Порох у них замінює стиснене повітря, замість кулі - кулька для пневматики. Постріл здійснюється ударом бойка по штоку клапана, який знаходиться в донце гільзи, замість капсуля.

 Патрони заправляються або за допомогою насоса, або від акваланга через спеціальний адаптер.

Особливості:

 Пневматичний патрон це - мініатюрний резервуар і кулька в одному флаконі (вибачте в гільзі). Його конструкція настільки реальна, що мабуть спонукає виробників до створення зброї конструктивно схожого з реальним зброєю, але в даний час далі револьверів справа не йде. Повітряні патрони дозволяють здійснювати швидку (майже напівавтоматичну) стрілянину. Висока вартість. Патрони краще наповнювати з використанням акваланга - ручна заправка насосом може виявитися стомлюючою.

                                      Історія пневматичної зброї

 Пневматична зброя широко поширена в усьому світі. Вражає різноманітність форм, розмірів і калібрів випущених моделей. Класичні "духовушкі", що служили і продовжують служити нам вірою і правдою при осягненні азів стрілянини, являють собою малу частину в спектрі все пневматичної зброї.

 Ідея використання стисненого повітря для метання снаряда сходить до 250 р. до н.е., коли в Стародавньому Єгипті була створена перша катапульта, що приводиться в дію стисненим повітрям. В епоху Відродження ця ідея отримала подальший теоретичний розвиток в працях Леонардо да Вінчі.

Дійшли до нас збережені зразки пневматичної зброї датуються XVI століттям.

 В одному з музеїв Відня представлено пневматичну рушницю, принцип дії якого заснований на створенні підвищеного тиску повітря за рахунок переміщення поршня, що приводиться в рух стислою пружиною. Аналогічний принцип лежить в основі дії сучасних пневматичних рушниць.

         Інший тип пневматичної зброї (його поява відноситься до початку XVII ст.) Грунтувався на принципі створення надлишкового тиску повітря в резервуарі за допомогою пристрою, що нагадує за формою велосипедний насос. Для досягнення необхідного рівня тиску потрібно зробити від 100 до 2000 рухів поршнем насоса. При цьому створювалося тиск від порядку трьох з половиною до майже семи тисяч кілопаскалів.

Калібри існували в той час пневматичних гвинтівок даного типу знаходилися в межах 7,62 - 12,7 мм. Запас стисненого повітря дозволяв робити до 20 пострілів, а початкова швидкість польоту кулі сягала 330 м / c.

 У 1779 р. австрійський зброяр Жірандоні сконструював пневматичну гвинтівку з скорострільністю до 20 пострілів на хвилину. Резервуаром для повітря в гвинтівці Жірандоні служила металева колба, одночасно виконувала функції приклада. Колба фіксувалася за допомогою гвинтів і при необхідності могла бути легко замінена. Якщо врахувати, що скорострільність мушкетів в ті часи не перевищувала 4 - 6 пострілів в хвилину, а точність попадання залишала бажати кращого, то переваги застосування пневматичної гвинтівки у військових цілях відразу стають очевидними. Австрійський імператор Йосип II підрахував, що 500 солдат, озброєних такими рушницями, будуть мати сумарною вогневої міццю понад 100000 пострілів на годину, що щонайменше в 5 разів перевищить вогневу міць такої ж чисельності солдатів, озброєних кремінним зброєю.

Однак переозброєння армії пневматичними гвинтівками відбувалося з серйозними труднощами. Це було пов'язано з тим, що вони були виключно дороги, а процес їх виробництва був вкрай трудомістким. У загальній складності в Австрії було випущено близько 1500 таких гвинтівок.

 

Вас цікавить пневматика? Виникло питання де купити мисливську зброю або пневматичну зброю: пневматичні гвинтівки, пневматичні пістолети, пневматичні автомати? Пневматична та мисливська зброя в Івано-Франківську представлена в багатьох магазинах, проте навіщо витрачати марно свій час, якщо Ви можете купити пневматичну зброю будь-якого виду в нашому мисливському інтернет-магазині bomba-sport.com.ua.

Це перший мисливський інтернет магазин пневматичної зброї та аксесуарів в Івано-Франківську, в нас можна придбати пневматику в будь-який зручний час. Ми з впевненістю скажемов у нас найкраща пнематична зброя. Ціни на неї набагато нижчі , ніж в інших магазинах.

В мисливському інтернет магазині - bomba-sport представлені: пневматичні рушниці, пневматичні пістолети, револьвери під патрон Флобера, спортивна та колекційна зброя, оптика, біноклі, приціли, ножі, ліхтарі, гумові човни, аксесуари для зброї, кулі та балончики, товари для туризму і відпочинку, намети, рюкзаки, спальні мішки, товари для полювання і т.д.

Слід відмітити, що ціни вас приємно здивують, адже купити пневматичну зброя можна буде на 15-20 % дешевше ніж у звичайних магазинах зброї Івано-Франківська, що є досить вигідним для покупця. Також ми здійснюємо доставку по всіх містах України за допомогою кур'єрських служб представлених на нашому сайті.